Rustopora, Salaattipäivät, Check Hook
Syyskuu starttaa tiukasti, kun torstaina 3.9 on Semifinalissa kiuas kuumana ja lauteilla jytisee!! Tuu sinne ja avataan syyslukukausi tyylillä yhdessä! Nähdään pitissä!
RUSTOPORA
Katutason metallisoppaa tymäkillä thrash-mausteilla ja tarttuvilla kertsikoukuilla höystettynä.
SALAATTIPÄIVÄT
Ei Dingo eikä Cheek mutta jotain sieltä väliltä ja ohi. Hardcore Punk HKI / JKL.
CHECK HOOK
ei leiki vaan mennään suoraan 90-luvun alun hetkiin jolloin hardcore jylläsi ja yhtyeet kuten Biohazard, Life Of Agony & Sick Of It All jyräsivät mennen tullen skidien korvalappustereoissa sekä gettoblastereissa. Skeittirampeilla ei tunnettu pelkoa eikä kipua.
Messevää menoa ja meihemiä tiedossa!
SEMIFINALIN turvallisuusohje
Semifinalissa on nollatoleranssi kaikenlaiselle häirinnälle, kiusaamiselle, syrjinnälle, väkivallalle sekä vallan väärinkäytölle. Edellytämme jokaista meillä vierailevaa sitoutumaan turvallisemman tilan periaatteisiin. Huomioithan siis keikalla myös ihmiset ympärilläsi!
Saavutettavuus: Tapahtumapaikka on esteellinen. Sisäänkäynti portaikon kautta.
Syömään tai lasilliselle ennen keikkaa? Tule Ravintola Ilvekseen! www.ravintolailves.fi
Osta Ympäristölippu ja tue Tavastia Hall of Nature -hanketta!
Ympäristölipulla osallistut Tavastian ja Luonnoperintösäätiön metsäkeräykseen: 3€ osuus ohjataan metsäkeräykseen lokakuussa 2024 hankkimamme suojelualueen laajentamiseksi. Lisätietoja: Luonnonperintosaatio.fi/tavastian-metsa. Kiitos kun olet mukana rakentamassa kestävämpää Tavastiaa!